Tuloksia

Connemarojen rotunäyttely

Caragh Caithleen. Kuva © Leena Kahisaari.
 Näyttelyn Supreme Champion Caragh Caithleen


Tuomari Mr Henry O'Toole, Irlanti


Luokka I 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat

 

1 PONNYJOY HECTORY ruuna *24.06.1999 P99-1195
  BILLY BOY 10 C – SUNNYLACE P94-1136 – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Ulla-Britt Johansson, Keinumäentie 19, 07900 LOVIISA
Om: Jenny Blomgren & Emelie Hindsberg, Rännbacken 21, 04130 SIPOO
  II palk.

BARRA’S PRIZE-KIERTOPALKINTO parhaalle ruunalle – Lahjoittaja Jenni Juvén


Luokka II 4-vuotiaat ja vanhemmat jalostusoriit

 

1 SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C ori *05.06.1996 P96-1342
  FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL 8 C – PILGAARDS CANOC 91 C – CNOC DABUIDE CH 23
Kasv: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Om: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
  I palk. Champion ori

Luokka III 4-9-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman

 

1 CARAGH CAITHLEEN tamma *08.05.1999 P99-1051
  ARD RI CUNGA 11 IC – CARAGH EAGER EILEEN 120 C – MILLFIELDS ENSIGN 3 C
Kasv: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
Om: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
  I palk., Champion tamma

 

2 LEIRG SEORDAN tamma *26.05.1996 P96-1275
  FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL 8 C – WÄNGA SISELA 19 C – VÄRNBERGS ORION RC 27
Kasv: Carina Helander, Suonrannantie 86, 01860 PERTTULA
Om: Saija Laine, Suonrannantie 124, 01860 PERTTULA
  II palk.

 

3 A.S. MELISSE tamma *30.05.2000 P00-1250
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – APRIS CAROLIINA P95-1260 – ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Tupu Kippo, Raalantie 92, 01900 NURMIJÄRVI
Om: Sari Takala, Joensuuntie 277, 49290 VASTILA
  II palk.

 

4 APRIS CAROLIINA 150 C tamma *03.05.1995 P95-1260
  ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C – PILGAARDS CAMILLA 88 C – PADRAIG OF ROSENAHARLEY CH 2
Kasv: Pentti Apuli, Hirveläntie 6, 35800 MÄNTTÄ
Om: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
  III palk.

 

5 MARI tamma *15.05.1996 P96-1012
  FREDERIKSMINDE HAZY MARVEL 8 C – CONNEANA 123 C – ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Heikki Kulmala, Hannuksentie 32, 38280 ILLO
Om: Aino-Inkeri Stenroth, Yrjöntie 32, 46800 ANJALANKOSKI
  III palk.

 

6 SEAREEF’S APRIL tamma *23.04.2000 P00-1319
  ARD RI CUNGA 11 IC – HAGENS DEVINA 67 C – VÄRNBERGS ORION RC 27
Kasv: Hannele & Paula Merikari, Lomatie 2, 36600 PÄLKÄNE
Om: Saara Rantapuu-Kivelä, Ristiniementie 22 F 24, 02320 ESPOO
Leasing: Marika Nurmela & Susan Salonen, Varistonkuja 2 B 11, 01660 VANTAA
  III palk.

 

ei. sij. SYMPHATIL ESMERALDA tamma *31.05.1999 P99-1288
  ARD RI CUNGA 11 IC – APRIS CAROLIINA 150 C – ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Om: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Näytt.as. Nan Björklund
  (Arvosteltu näyttelyn ulkopuolella, II palk.)

Luokka IV 10-15-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman

 

1 CARAGH ETHLÍNN ATHRACHT 158 C tamma *29.04.1993 P93-1057
  KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C – ESPE ETTA 9 C – COCUM TIGER MOTH 1 C
Kasv: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
Om: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
  II palk.

 

2 SCARIFF LASS (CSB 10385) tamma *00.00.1993 P93-1481
  GLENCARRIC FINN CSB 843 – JUNO CSB 8557 – ABBEYLEIX OWEN CSB 496
Kasv: Jerome Shiel, Co. Galway, Irlanti
Om: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
  II palk.

 

3 GRANGE SUNSET SURF 141 IC (CSB 10453) tamma *00.00.1993 P93-1426
  CALLOWFEENISH MAIRTIN CSB 846 – KILKERRIN SURF CSB 8330 – THUNDERBOLT CSB 178
Kasv: Lady Maria Levinge, Co. Wexford, Irlanti
Om: Annika & Nina Hägglund, Strukantie 56 B, 49270 PYHTÄÄ
  II palk.

Luokka V 16-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman

 

1 KATE 128 IC (CSB 9054) tamma *00.00.1984 P84-1029
  KILLYREAGH KIM CSB 308 – LISSOUGHTER LAURA CSB 6453 – CLONJOY CSB 117
Kasv: Christy Sullivan, Lissoughter, Recess, Irlanti
Om: Mari Talvio, Haavistontie 102, 16450 MALLUSJOKI
  II palk.

 

2 V.V. KLEOPATRA 151 C tamma *09.04.1988 5667
  BRANTSHAMMAR JULIUS 4 C - CINDY LANE 61 C – CURRAGH COLM RC 9
Kasv: Jukka Vesanto & Pekka Virranhaara, Parkanontie 56, 39700 PARKANO
Om: Laura Noponen, Maamieskouluntie 4, 62900 ALAJÄRVI
  III palk.

 

3 HAGELUNDS BONNIE LASS 98 C tamma *18.07.1984 3460
  MILLFIELDS ENSIGN 3 C – BIANCA III 25 C – COCUM TIGER MOTH 1 C
Kasv: Stall Hagelund, Takamaa, 45610 KORIA
Om: Annika Hägglund, Strukantie 56 B, 49270 PYHTÄÄ
  III palk.

LEPPA JOY CUP- KIERTOPALKINTO parhaalle veteraanitammalle – Lahjoittaja Outi Talvi Kate 128 IC

JOLLYN MALJA-KIERTOPALKINTO parhaalle tammalle – Lahjoittaja Kirsi Kallio Caragh Caithleen

Champion tamman omistajalle astutusoikeus v. 2005 oriille Rockfield Scarface 14 C Lahjoittaja Outi Talvi


Luokka VI Vuonna 2004 syntyneet orivarsat

 

1 CARAGH MURPHY ori *07.05.2004 P04-
  INNELLAN KESTREL 15 IC – CARAGH ETHLÍNN ATHRACHT 158 C – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
Om: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
  II palk.

 

2 CLEOS ANTONIUS ori *31.05.2004 P04-
  INNELLAN KESTREL 15 IC – V.V. KLEOPATRA 151 C – BRANTSHAMMAR JULIUS 4 C
Kasv: Laura Noponen, Maamieskouluntie 4, 62900 ALAJÄRVI
Om: Laura Noponen, Maamieskouluntie 4, 62900 ALAJÄRVI
  II palk.

 

3 BEACHTREE’S ACTROS ori *01.07.2004 P04-
  INNELLAN KESTREL 15 IC – SEAREEF’S APRIL P00-1319 – ARD RI CUNGA 11 IC
Kasv: Saara Rantapuu-Kivelä, Ristiniementie 22 F 24, 02320 ESPOO
Om: Marika Nurmela & Susan Salonen, Varistonkuja 2 B 11, 01660 VANTAA
  III palk.

Luokka VII Vuonna 2004 syntyneet tammavarsat

 

1 FIELDHILL BELINDA BLUE tamma *06.05.2004 P04-
  INNELLAN KESTREL 15 IC – A. S. MELISSE P00-1250 – SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C
Kasv: Sari Takala, Joensuuntie 277, 49290 VASTILA
Om: Martti Takala, Joensuuntie 277, 49290 VASTILA
  I palk. Champion varsa

 

2 CONERIDGE KATHLEEN tamma *05.05.2004 P04- INNELLAN KESTREL 15 IC – KATE 128 IC – KILLYREAGH KIM CSB 308
Kasv: Mari Talvio, Haavistontie 102, 16450 MALLUSJOKI
Om: Mari Talvio, Haavistontie 102, 16450 MALLUSJOKI
  II palk.

 

3 ETERNAL INSOMNIA tamma *13.06.2004 P04-
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – APRIS CAROLIINA 150 C – ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
Om: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
  III palk.

HAGENS EGINA – KIERTOPALKINTO parhaalle varsalle – Lahjoittaja Jaana Malin Fieldhill Belinda Blue


Luokka VIII 1-vuotiaat oriit ja ruunat

 

1 ETERNAL FLAKE ori *27.06.2003 P03-1203
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C - APRIS CAROLIINA 150 C - ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
Om: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
  II palk.

 

2 STREAMSIDE LONGLEGS ori *27.06.2003 P03-1271
  ROCKFIELD MC BURNEY 13 C – HAGENS OLIVIA 157 IC – HAGENS JAGUAR RC 58
Kasv: Marja Hoikkala, Siikaniementie 834, 47810 SELÄNPÄÄ
Om: Marja Hoikkala, Siikaniementie 834, 47810 SELÄNPÄÄ
  III palk.

 

3 HILLFORT BLIZZARD ori *13.06.2003 P03-1248
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – HAUGMOND DANIELLE GB 129 C – CHILTERN MANIKIN S.14 GB
Kasv: Johanna Elonheimo, Väkkäräntie 79, 31140 MENONEN
Om: Johanna Elonheimo, Väkkäräntie 79, 31140 MENONEN
  III palk.

 

4 AJOKSEN RASMUS ori *08.05.2003 P03-1293
  ARD RI CUNGA 11 IC – CONERIDGE SUNBEAM 153 C – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Maria & Riku Lahtinen, Kaarina Maununtyttären tie 1861, 37600 VALKEAKOSKI
Om: Eeva Pernitz, Kuusikonkatu 5 A 5, 33820 TAMPERE
  III palk.

ARDNASILLAGH O’FLAHERTY CUP parhaalle 1-v oriille, lahjoittaja Jaana Lallo Eternal Flake


Luokka XI 1-vuotiaat tammat

 

1 SYMPHATIL IRISH MIST tamma *11.04.2003 P03-1298
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – SYMPHATIL ESMERALDA P99-1288 – ARD RI CUNGA 11 IC
Kasv: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Om: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
  I palk., Champion nuori

 

2 SYMPHATIL IRISH QUEEN tamma *23.06.2003 P03-1320
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – SCARIFF LASS CSB 10358 (P93-1481) – GLENCARRIG FINN CSB 843
Kasv: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Om: Susanna Rahikainen, Mansikka-ahontie 12, 03100 NUMMELA
Näytt.as: Carina Stenbacka
  II palk.

ESPE-ETTA – KIERTOPALKINTO parhaalle 1-v tammalle, lahjoittaja Tuula Pyöriä Symphatil Irish Mist


Luokka XII 2-vuotiaat tammat

 

1 ETERNAL AMITY tamma *30.03.2002 P02-1207
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – APRIS CAROLIINA 150 C – ARDNASILLAGH O’FLAHERTY 5 C
Kasv: Miriikka Areva, Viljakkaantie 125, 25260 VASKIO
Om: Juho Varsell’, Raidanlahdentie 50, 41800 KORPILAHTI
Näytt.as: Maria Palmamäki, Raidanlahdentie 50, 41800 KORPILAHTI
  I palk.

 

2 CARAGH ENYA tamma *24.05.2002 P02-1108
  ARD RI CUNGA 11 IC – CARAGH ETHLÍNN ATHRACHT 158 C – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Tuula Pyöriä, Kyllikintie 6 as 20, 45160 KOUVOLA
Om: Marja Munne, Savistontie 988, 45940 ORAVALA
  II palk.

 

3 MAPLEHILL CLIONA tamma *03.06.2002 P02-1004
  SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C – CARAGH ELAINE AISLING 125 C – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Johanna Rummukainen, Rautatieläisenkatu 6-8 A 5, 55700 IMATRA
Om: Johanna Rummukainen, Rautatieläisenkatu 6-8 A 5, 55700 IMATRA
  II palk.

Luokka XIII 3-vuotiaat tammat

 

1 MAPLEHILL BLAITHIN tamma *02.05.2001 P01-1121
  ARD RI CUNGA 11 IC – CARAGH ELAINE AISLING 125 C – KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C
Kasv: Johanna Rummukainen, Rautatieläisenkatu 6-8 A 5, 55700 IMATRA
Om: Johanna Rummukainen, Rautatieläisenkatu 6-8 A 5, 55700 IMATRA
  I palk.

 

2 HAGELUNDS SAVANNAH tamma *21.06.2001 P01-1121
  GOLDDIGGER LADDIE 9 C – HAGELUNDS INDIANA 145 C – MILLFIELDS ENSIGN 3 C
Kasv: Maria Roimola, Stall Hagelund, Pohjois Sarvilahdentie 237, 07900 LOVIISA
Om: Maria Roimola, Stall Hagelund, Pohjois Sarvilahdentie 237, 07900 LOVIISA
Näytt.as: Ranja Heikari, Lapinjärventie 377, 07945 KUGGOM
  III palk.

PARAS SUOMESSA SYNTYNYT PONI: Caragh Caithleen
DOWNHILL CUP KIERTOPALKINTO, lahjoittaja Sari Alhainen

Championeille ja parhaalle esittäjälle Hevoset ja Ratsastus –lehden palkinnot

BEST TURN OUT / ESITTÄJÄ: Susanna Rahikainen

SUPREME CHAMPION 2004: Caragh Caithleen
RESERVE SUPREME CHAMPION: Symphatil Hazy Becks 12 C

  Takaisin