Tuloksia



Connemaranäyttely 28.8.2005, Jämsä



Tuomari Mr Padraic Hynes, Irlanti



    Luokka I 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat ja kantakirjaamattomat oriit


    1.      HAGENS SAFFRAN              ori    *01.04.1992, SE
            P92-1436
            HAGENS O'CHIEF RC 68 - HAGENS GRANDEZZA RC 488
            MILLFIELDS ENSIGN RC 32 - MURRISK CSB 217
            Kasv: Helin Gisela, Ruotsi
            Om:   Malin Jaana, Kesolantie 49, 47200 Elimäki
            II palk.

           
    2.      CARAGH EACHANN CELTCHAIR        ruuna  *13.06.1991, FI
            P91-1388
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - ESPE ETTA 9 C
            COCUM TIGER MOTH 1 C  - MURRISK CSB 217
            Kasv: Pyöriä Tuula, Kyllikintie 6 As 20, 45160 Kouvola
            Om:   Takala Sari, Joensuuntie 277, 49290 Vastila
            II palk.


    HAGENS SAFFRAN
    BARRA’S PRIZE-KIERTOPALKINTO – Lahjoittaja Jenni Juvén


    Luokka II 4-vuotiaat ja vanhemmat jalostusoriit

    1.      ROCKFIELD SCARFACE 14 C         ori         *01.06.2000, FI
            P00-1216
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - ROCKFIELD SCARAMÉ 152 C
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - KIMBLE RC 22
            Kasv: Nurmi Maj-Gret, Tapiolantie 35, 07890 Mickelspiltom
            Om:   Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            III palk.
     

    2.      GOLDDIGGER LADDIE 9 C           ori         *19.05.1993, FI
            P93-1140
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C 2 - BIANCA III 25 C
            COCUM TIGER MOTH 1 C  - PADDY'S HEAVEN CSB
            Kasv: Hägglund Annika, Strukantie 56B, 49270 Pyhtää
            Om:   Hägglund Annika, Strukantie 56B, 49270 Pyhtää
            III palk.


    CHAMPION ORI:   ROCKFIELD SCARFACE 14 C

    Luokka III 4-9-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman
       
    1.      ARAMARA MAGGIE MAY              tamma       *04.05.1999, FI
            P99-1032
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - ARAMARA IRISH MIST 155 C
            BRUNSKAER MARS 7 C - ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5C
            Kasv: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            Om:   Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            I palk.


    2.      BODEN PARK FIONNUALA        tamma       *00.00.1997, IE
            P97-1191
            GRANGE BOBBING SPARROW CSB 623 - BODEN PARK FIONA CSB 8936
            TANATALLON BOBBY CSB 626 - ATLANTIC STORM CSB 139
            Kasv: Dalrymple, Mrs. Jane
            Om:   Lindell Raisa, Murhianmäentie 63, 37470 Vesilahti
            Leasing: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä  
            I palk.

        
    3.      CONERIDGE CATRIONA 172 C        tamma       *03.06.1997, FI
            P97-1144
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - KATE IRE 128 IC
            KILLYREAGH KIM CSB  - CLONJOY CSB
            Kasv: Talvio Mari, Haavistontie 102, 16450 Mallusjoki
            Om:   Hannola Teija, Härkäojantie 155, 45100 Kouvola
            I palk.


    4.      CARAGH CAITHLEEN 171 C          tamma       *08.05.1999, FI
            P99-1051
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - CARAGH EAGER EILEEN 120 C
            MILLFIELDS ENSIGN 3 C  - COCUM TIGER MOTH 1 C
            Kasv: Pyöriä Tuula, Kyllikintie 6 As 20, 45160 Kouvola
            Om:   Turtiainen Senja, Kulmakatu 11, 45100 Kouvola
            III palk.


    Luokka IV 10-15-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman


    1.      CLUAIN AMFORA 142 C             tamma       *15.08.1993, FI
            P93-1121
            MILLFIELDS ENSIGN 3 C  - HAGENS EGINA 38 C
            BLUE CHIEF RC 14 - HUMMELBRO DAF RC 12
            Kasv: Malin Jaana, Kesolantie 49, 47200 Elimäki
            Om:   Malin Jaana, Kesolantie 49, 47200 Elimäki
            I palk.


     2.     ARAMARA JESSICA 154 C           tamma       *25.06.1995, FI
            P95-1238
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - ÖXENHOLM PRIMA DONNA 109 C
            EARL OF DOON CH 33 - MARBLE CH 24
            Kasv: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            Om:   Talvi Aurora, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            I palk.


    3.      ARAMARA HEATHER 143 C           tamma       *20.04.1993, FI
            P93-1154
            MILLFIELDS ENSIGN 3 C  - HAGENS DEVINA 67 C
            VÄRNBERGS ORION RC 27 - BLUE CHIEF RC 14
            Kasv: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            Om:   Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            II palk.      
                       
     
    4.      WII ANGELGIRL                   tamma       *26.05.1991, FI
            P91-1386
            ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5C  - NÖRLUNDS MEGGIE 96 C
            ROSENAHARLEY LAVELLE CH 8 - MAJGAARDENS PADDY CH 11
            Kasv: Hanhilahti Anna, Kaakkolammintie 5, 33680 Tampere
            Om:   Hanhilahti Anna, Kaakkolammintie 5, 33680 Tampere
            II palk.


    Luokka V 16-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman

    1.      KATE 128 IC                 tamma       *00.00.1984, IE
            P84-1029
            KILLYREAGH KIM CSB 308 - LISSOUGHTER LAURA CSB 6453
            CLONJOY CSB 117 - CARNA BOBBY CSB 79
            Kasv: Sullivan Christy, Irlanti
            Om:   Talvio Mari, Haavistontie 102, 16450 Mallusjoki
            I palk.


    2.      KUMINA                          tamma       *02.05.1989, FI
            P89-1078
            ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5 C  - ALEKSANDRA FAHY 70 C
            LAMBAY INVER RC 4 - MAC DARA CSB 91
            Kasv: Paatela Juha, Sinervämäentie 418, 42600 Multia
            Om:   Hirsivaara Jenny, Märäsojantie 6, 42100 Jämsä
            I palk.

    KATE 128 IC
    LEPPA JOY CUP-KIERTOPALKINTO parhaalle veteraanitammalle- Lahjoittaja Outi Talvi
    KATE 128 IC
    JOLLYN MALJA-KIERTOPALKINTO parhaalle tammalle – Lahjoittaja Kirsi Kallio
    CHAMPION TAMMA:   KATE 128 IC

    Luokka VI-VIIVuonna 2005 syntyneet tamma- ja orivarsat

           
    1.      ARAMARA ONA O’HARA    tamma       *11.06.2005, FI
            P05-
            ROCKFIELD SCARFACE 14 C – HAUGMOND DANIELLE GB 129 C
            CHILTERN MANIKIN – REBEL WIND CSB 127
            Kasv: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            Om:   Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            I palk.

    CHAMPION VARSA:   ARAMARA ONA O’HARA
    HAGENS EGINA-KIERTOPALKINTO parhaalle varsalle – Lahjoittaja Jaana Malin


    Luokka VIII 1-vuotiaat oriit ja ruunat


    1.      CLEOS ANTONIUS                  ori         *31.05.2004, FI
            P04-1156
            INNELLAN KESTREL 15 IC - V.V.KLEOPATRA 151 C
            BRANTSHAMMAR JULIUS 4 C  - CURRAGH COLM RC 9
            Kasv: Noponen Laura, Valkeaviidantie 636, 31380 Letku
            Om:   Noponen Laura, Valkeaviidantie 636, 31380 Letku
            II palk.


    ARDNASILLAGH O’FLAHERTY CUP parhaalle 1-v orille – Lahjoittaja Jaana Lallo


    Luokka IX 2-vuotiaat oriit ja ruunat

    1.      WII EMPYREAL EDDY               ori         *19.06.2003, FI
            P03-1186
            SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C - NÖRLUNDS MEGGIE 96 C
            ROSENAHARLEY LAVELLE CH 8 - MAJGAARDENS PADDY CH 11
            Kasv: Hanhilahti Anna, Kaakkolammintie 5, 33680 Tampere
            Om:   Hanhilahti Anna, Kaakkolammintie 5, 33680 Tampere
            II palk.


    2.      AJOKSEN RASMUS                  ori         *08.05.2003, FI
            P03-1293
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - CONERIDGE SUNBEAM 153 C
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - KILLYREAGH KIM CSB 308
            Kasv: Lahtinen Maria & Riku, Kaarina Maununtyttären tie 1861, 37600 Valkeakoski
            Om:   Pernitz Eeva, Kuusikonkatu 5 A 5, 33820 Tampere
            II palk.


    Luokka XI 1-vuotiaat tammat

    1.      FIELDHILL BELINDA BLUE          tamma       *06.05.2004, FI
            P04-1168
            INNELLAN KESTREL 15 IC - A.S.MELISSE P00-1250
            SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C - ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5 C
            Kasv: Takala Sari, Joensuuntie 277, 49290 Vastila
            Om:   Takala Martti, Joensuuntie 277, 49290 Vastila
            Leasing: Varsell’ Maria, Raidanlahdentie 50, 41880 Oittila
            I palk.


    2.      LOKSON AQUELINA                 tamma       *20.06.2004, FI
            P04-1219
            INNELLAN KESTREL 15 IC - ALASTRIONA OF AKVAMARIN 124 C
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - ÖXENHOLM GODOT CH 17
            Kasv: Muhonen Kirsi, Himalansaarentie 41, 52420 Pellosniemi
            Om:   Takala Sari, Joensuuntie 277, 49290 Vastila
            I palk.


    3.      CONERIDGE KATHLEEN              tamma       *05.05.2004, FI
            P04-1013
            INNELLAN KESTREL 15 IC - KATE IRE 128 IC
            KILLYREAGH KIM CSB 308 - CLONJOY CSB 117
            Kasv: Talvio Mari, Haavistontie 102, 16450 Mallusjoki
            Om:   Talvio Mari, Haavistontie 102, 16450 Mallusjoki
            I palk.


    4.      ARAMARA NEW BEGINNING           tamma       *09.07.2004, FI
            P04-1148
            INNELLAN KESTREL 15 IC - ARAMARA MAGGIE MAY P99-1032
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - BRUNSKAER MARS 7 C
            Kasv: Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            Om:   Outi Talvi Ay, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
            I palk.    
     

    5.      VANITY FAIRY SIOBHAN            tamma       *24.04.2004, FI
            P04-1158
            JANUS RC 71 - EIRIS FAIRY FIONA 168 C
            ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5 C  - HAGENS JAGUAR RC 58
            Kasv: Virtanen Jenni, Puistomäenkatu 15 As 2, 20810 Turku
            Om:   Virtanen Jenni, Puistomäenkatu 15 As 2, 20810 Turku
            II palk.


    6.      STREAMSIDE BEVERLEY             tamma       *21.06.2004, FI
            P04-1101
            INNELLAN KESTREL 15 IC - CARAGH EAGER EILEEN 120 C
            MILLFIELDS ENSIGN 3 C  - COCUM TIGER MOTH 1 C
            Kasv: Hoikkala Marja, Siikaniementie 834A, 47810 Selänpää
            Om:   Juvén Jenni, Hopsuntie 1058, 42100 Jämsä
            II palk.

    FIELDHILL BELINDA BLUE
    ESPE ETTA KIERTOPALKINTO parhaalle 1-v tammalle- Lahjoittaja Tuula Pyöriä


    Luokka XII-XIII2- ja 3-vuotiaat tammat


    1.      CARAGH ENYA                     tamma       *24.05.2002, FI
            P02-1108
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - CARAGH ETHLINN ATHRACHT 158 C
            KÅSTA SCARAMOUCHE 2 C  - COCUM TIGER MOTH 1 C
            Kasv: Pyöriä Tuula, Kyllikintie 6 As 20, 45160 Kouvola
            Om:   Munne Marja, Savistontie 988, 45940 Oravala
            I palk.    

           
    2.      ETERNAL AMITY                   tamma       *30.03.2002, FI
            P02-1207
            SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C - APRIS CAROLIINA 150 C
            ARDNASILLAGH O'FLAHERTY 5 C  - PADRAIG OF ROSENAHARLEY CH 2
            Kasv: Areva Miriikka, Tunturitie 14, 95970 Äkäslompolo
            Om:   Varsell' Juho, Raidanlahdentie 50, 41880 Oittila
            III palk.    
     

    3.      STREAMSIDE NUPHAR               tamma       *11.04.2002, FI
            P02-1221
            ARD RI CUNGA IRL 11 IC - CARAGH EAGER EILEEN 120 C
            MILLFIELDS ENSIGN 3 C  - COCUM TIGER MOTH 1 C
            Kasv: Hoikkala Marja, Siikaniementie 834A, 47810 Selänpää
            Om:   Honkala Johanna, Lehesvuorentie 454, 41330 Vihtavuori
            III palk.    


    JUNIOR CHAMPION:   CARAGH ENYA


    PARAS SUOMESSA SYNTYNYT PONI:   CARAGH ENYA
    DOWNHILL CUP KIERTOPALKINTO – Lahjoittaja Sari Alhainen


    BEST TURN OUT:    ARAMARA ONA O’HARA & MARIKA BERG


    SUPREME CHAMPION 2005:   KATE 128 IC
    RESERVE SUPREME CHAMPION:   CARAGH ENYA

  Takaisin