Suomen Connemarayhdistys ry:n 25-vuotisjuhlanäyttely


Lauantai 5.9.2009

Esman ratsastuskeskus / Ratsutila Hagalund, Pernaja



Supreme Champion Hagens Ulina

Tuomari: Mr Tomás MacLochlainn, Irlanti

Tulokset

Näyttelyluokat:


III 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat ja kantakirjaamattomat oriit



1. Uncle Broderick P05-1530 II-palkinto

PARAS RUUNA


IV 4-vuotiaat ja vanhemmat jalostusoriit



1. Dale Mountain Mist 17 C P04-1473 II-palkinto
2. Calvin Klein RC 89 P97-1568 II-palkinto

CHAMPION ORI Dale Mountain Mist


V 4-9 -vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman



1. Symphatil Irish Queen P03-1020 I-palkinto
2. Coneridge Kathleen P04-1013 I-palkinto
3. Woolpacks Sweetie Pie P03-1325 I-palkinto
4. Symphatil Irish Mist P03-1298 II-palkinto
5. Cluain Caoilfhionn 187 C P00-1182 II-palkinto
6. Cluain Caireach P04-1240 II-palkinto
7. Sunnylands Miss Laura ECPSM01640 II-palkinto
8. Bardsey Serena P01-1478 II-palkinto
9. The Next Best Thing P05-1084 III-palkinto

VI 10-15 -vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman



1. Hagens Ulina 197 IC-E P95-1358 I-palkinto
2. Leirg Seordan P96-1275 II-palkinto

VII 16-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman



1.Cluain Amfora 142 C P93-1121 I-palkinto
2. Aramara Eliza 160 C P90-1245 I-palkinto
3. Hagelunds Joyride 134 C P92-1063 I-palkinto
4. Enghöjs Irish Golden Rose 188 C P91-1671 II-palkinto
Cloetta Tos P92-1592 POISSA
Kotimäen Kamé 112 C P-3932 POISSA

LEPPA JOY CUP Cluain Amfora

CHAMPION TAMMA, JOLLYN MALJA Hagens Ulina


VIII-IX Vuonna 2009 syntyneet ori- ja tammavarsat



1. Clunys Beitris Beara 246001H00091118 I-palkinto
2. Symphatil O'Malley 246001H00091493 I-palkinto
3. Merryhill's Jaguar 246001H00910117 I-palkinto
4. Ohana Domhnall Dash 246001H00091693 I-palkinto
Doyher Daedalus 246001H00091340 POISSA

CHAMPION VARSA, HAGENS EGINA -KIERTOPALKINTO Clunys Beitris Beara


X 1-vuotiaat oriit ja ruunat



1. Caragh Gaoithe P08-1089 I-palkinto
2. Fieldhill Apollo P08-1149 I-palkinto
3. Springhill Comet P08-1572 II-palkinto
4. Maplehill Fionn O'Farrell P08-1325 II-palkinto
5. Clunys Aindrias P08-1355 II-palkinto
ARDNASILLAGH O'FLAHERTY -KIERTOPALKINTO

XI 2-vuotiaat oriit ja ruunat



1. Halle Lafferty P07-1565 I-palkinto
2. Symphatil Major P07-1287 II-palkinto

XII 3-vuotiaat oriit ja ruunat

Vanity Padraigh 22 C P06-1293 POISSA
Banks Cadeau P06-1581 POISSA

XIII 1-vuotiaat tammat



1. Cleos Elen Eurielle P08-1008 I-palkinto
2. Ohana Cornette P08-1162 II-palkinto
3. Wii Glitter Duck P08-1578 II-palkinto
Fieldhill Amanda Midsummer P08-1151 POISSA
Rockfield Arctic Glow P08-1357 POISSA
ESPE ETTA -KIERTOPALKINTO

XIV- XV 2- ja 3-vuotiaat tammat



1. Sparrow Melody P06-1592 I-palkinto
2. Wii Fizzy Apple P06-1469 I-palkinto
3. Vanity Fairy Sinead P06-10873 II-palkinto
4. Aramara Prime Fiona P06-1349 II-palkinto
Cleos Dee Dindrane P07-1386 POISSA


CHAMPION NUORI PONI Caragh Gaoithe

BEST TURN OUT Vonne Sonkki



PARAS SUOMESSA SYNTYNYT PONI, DOWNHILL CUP Caragh Gaoithe

RESERVE SUPREME CHAMPION Caragh Gaoithe




SUPREME CHAMPION Hagens Ulina



Kilpailuluokat:

XVIII-XIX Ratsastusluokka (Riding Class) / avoin 138 cm ja pienemmille poneille

1. Kikko Sunshine rist. / Jasmine Stenberg (10 v.)
2. Bardsey Serena c / Saara Latomäki (13 v.)
3. HL Nanette rist. / Kim Kannela (11 v.)
4. Sunnylands Miss Laura c. / Heta Kannela (9 v.)

XX Ratsastusluokka (Riding Class) / avoin yli 138 cm poneille, ratsastajalla ei ikärajaa

1. Uncle Broderick / Anni Roivas
2. Woolpacks Sweetie Pie / Hanna Koli
3. Hagelunds Vanillah / Mikaelina Lagström
4. Leirg Seordan / Maiju Laine
5. Cluain Caoilfhionn / Jutta Kivelä
Symphatil Irish Queen / Pia Boman POISSA

RIDDEN CHAMPION Uncle Broderick




Linkki käsiohjelmatietoihin

Tulokset Hippoksen kehästä