Suomen Connemarayhdistys ry:n rotunäyttely


Lauantai 10.7.2010

Teivon Ravikeskus, Ylöjävi



Supreme Champion Woolpacks Sweetie Pie 212 IC
(kuva: Kaisa Kukkanen)


Tuomari: Mr Malachy Gorham, Irlanti

Tulokset

Näyttelyluokat:


III 4-vuotiaat ja vanhemmat ruunat ja kantakirjaamattomat oriit


1. Ohana Andromera P05-1041 II-palkinto





2. Uncle Broderick P05-1530 II-palkinto





Eternal Flake P03-1203 POISSA


PARAS RUUNA, BARRA'S PRIZE -KIERTOPALKINTO Ohana Andromera





IV 4-vuotiaat ja vanhemmat jalostusoriit


1. Vanity Padraigh 21 C P06-1293 II-palkinto





CHAMPION ORI Vanity Padraigh 21 C





V 4-9-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman


1. Woolpacks Sweetie Pie 212 IC P03-1325 I-palkinto





2. Wii Fizzy Apple P06-1469 I-palkinto





3. Aramara Prime Fiona P06-1349 I-palkinto





4. Symphatil Irish Mist 204 C P03-1298 I-palkinto





5. Aramara Ona O'Hara P05-1252 II-palkinto





6. Eternal Amity P02-1207 II-palkinto




7. Rockfield Honesty P05-1320 II-palkinto








VI 10-15-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman



1. Leirg Seordan P96-1275 I-palkinto





2. Birkenhof Sylvia 276335350334198 II-palkinto







VII 16-vuotiaat ja vanhemmat tammat varsan kanssa tai ilman


1. Irish Dream 185 IC P90-1623 I-palkinto





LEPPA JOY CUP Irish Dream

CHAMPION TAMMA, JOLLYN MALJA Woolpacks Sweetie Pie





VIII Vuonna 2010 syntyneet orivarsat

1. Zitherbay Daigh O'Hara 246001H00101391 I-palkinto




CHAMPION VARSA, HAGENS EGINA -KIERTOPALKINTO Zitherbay Daigh O'Hara





X 1-vuotiaat oriit ja ruunat


1. Symphatil O'Malley 246001H00091493 I-palkinto





2. Ohana Domhnall Dash 246001H00091693 II-palkinto





3. Merryhill's Jaguar 246001H00910117 II-palkito





Zitherbay Neil O'Hara 246001H00091207 POISSA

ARDNASILLAGH O'FLAHERTY -KIERTOPALKINTO Symphatil O'Malley





XII 3-vuotiaat oriit ja ruunat

Symphatil Major P07-1287 POISSA





XIII 1-vuotiaat tammat


1. Caragh Grian 246001H00091276 I-palkinto





2. Vanity Fairy Grainne 246001H00091229 I-palkinto





3. Wii Harum-Scarum Lady 246001H00091627 I-palkinto





Aramara Redemption 246001H00091907 POISSA

ESPE ETTA -KIERTOPALKINTO Caragh Grian






XIV 2-vuotiaat tammat


1. Cleos Erin Elspeth P08-1009 I-palkinto





2. Ohana Chantal P08-1126 I-palkinto





3. Wii Glitter Duck P08-1578 II-palkinto





4. Ohana Cornette P08-1162 II-palkinto







XIV 3-vuotiaat tammat


1. Bellindene Latte 826023000006283 I-palkinto





Caragh Ernine P07-1010 POISSA






Oriiden jälkeläisryhmät

1. Symphatil Hazy Becks I -palkinto


Tammojen jälkeläisryhmät

1. Wii Angelgirl I-palkinto





CHAMPION NUORI PONI Caragh Grian

BEST TURN OUT Annastiina Niemi




PARAS SUOMESSA SYNTYNYT PONI, DOWNHILL CUP -KIERTOPALKINTO Caragh Grian

RESERVE SUPREME CHAMPION Caragh Grian




SUPREME CHAMPION Woolpacks Sweetie Pie





Kilpailuluokat:

XVIII-XIX Ratsastusluokka (Riding Class) / avoin 138 cm ja pienemmille poneille

1. Wilma V / Pinja Pohjosmäki
2. Trolleman av Nordhaug / Elin Magnusson
3. Apollio / Petra Forsman
4. Brännhults Charm / Ulla Uusitalo

XX Ratsastusluokka (Riding Class) / avoin yli 138 cm poneille, ratsastajalla ei ikärajaa

1. Rockfield Honesty / Hanna Koli
2. Woolpacks Sweetie Pie / Päivi Widen
3. Uncle Broderick / Kati Kääntä
4. Aramara Prime Fiona / Anni Roivas
5. Noritta NLD / Jenni Vuorinen


HAGELUNDS JOYRIDE RIDDEN TROPHY Rockfield Honesty




RIDDEN CHAMPION Wilma V