Tuloksia
PONINÄYTTELYN 2008 TULOKSET

© Kaisa Kukkanen 2008
Vuoden voittaja Aramara Eliza 160 C


Tuomari Gill Wright, Iso-Britannia


LUOKKA I 1-vuotiaat oriit ja ruunat

1 HALLE LAFFERTY ori C *00.00.2007, SE
P07-1565
Coosheen Finbarr RC 99 – Lofty Hazy Rambler RC 1016 –
Frederiksminde Hazy Chance RC 73
Kasv: Hallengård Ingrid, SWE
Om: Rahikainen Susanna, Männistöntie 3 H 24, 02880 Veikkola
I palk., RP-Nuori, VV2

© Kaisa Kukkanen 2008


2 SYMPHATIL MAJOR ori C *23.05.2007, FI
P07-1287, rnkm, sma ti vtj srv sktv kjko
Symphatil Hazy Becks 12 C P96-1342 – Irish Dream 185 Ic P90-1623 –
Øxenholm Marble Jr. Rc 61
Kasv: Rahikainen Susanna, Männistöntie 3 H 24, 02880 Veikkola
Om: Rahikainen Susanna, Männistöntie 3 H 24, 02880 Veikkola
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


3 DELMERION ruuna C *17.07.2007, FI
P07-1329, trn, lsi mtj vsk vko
Rockfield Scarface 14 C P00-1216 – Dandelie Avdellas 139 C P90-1246 –
Ardnasillagh O'Flaherty 5 C 5117
Kasv: Heikari Ranja, Lapinjärventie 377, 07945 Kuggom
Om: Heikari Ranja, Lapinjärventie 377, 07945 Kuggom
II palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA II & III 2- ja 3-vuotiaat oriit ja ruunat

1 DOYHER BAY BOY ori C *23.05.2005, FI
P05-1246, prn, ti
Symphatil Hazy Becks 12 C P96-1342 – Golden Ashlair Irl 193 C P96-1416 –
Westside Mirah Csb 892
Kasv: Tiainen Nina, Hevoshaantie 26,52700 Mäntyharju
Om: Tiainen Nina, Hevoshaantie 26,52700 Mäntyharju
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


2 OHANA BECKSHAM ori C *28.06.2006, FI
P06-1041, prn, ei merkkejä
Symphatil Hazy Becks 12 C P96-1342 – Aramara Eliza 160 C P90-1245 –
Ardnasillagh O'flaherty 5 C 5117
Kasv: Koli Hanna, Lepistöntie 232, 25360 Pertteli
Om: Sonkki Vonne, Kaivokatu 2 A 5, 20500 Turku 50
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


3 WOOLPACKS THUNDERSTRUCK ori C *09.07.2006, SE
P06-1571, km, oej srv urv ktv vtj sktv kjko otj srv urv ktv kjko
Cocum Thunder Boy Fra 60013753j – Cocum Pandora Rc-Gbr M698 –
Cocum Hawkstone 6121 Nps
Kasv: Jansson Carina, SWE
Om: Sonkki Vonne, Kaivokatu 2 A 5, 20500 Turku 50
III palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA IV 1-vuotiaat tammat

1 ROCKFIELD PERFECTION tamma C *24.07.2007, FI
P07-1208, rnvkk, ei merkkejä
Rockfield Scarface 14 C P00-1216 – Hagens Olivia Swe 157 IC P88-1049 –
Hagens Jaguar Rc 58
Kasv: Nurmi Merja, Joukahaisentie 5 B 15, 06150 Porvoo
Om: Nurmi Merja, Joukahaisentie 5 B 15, 06150 Porvoo
II palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA V 2-vuotiaat tammat

1 EACHNA CRITAN tamma C *17.05.2006, FI
P06-1259, rnkm, ei merkkejä
Coosheen Finbarr Rc 99 – Caragh Enya P02-1108 –
Ard Ri Cunga Irl 11 Ic P90-1557
Kasv: Munne Marja, Savistontie 988, 45940 Oravala
Om: Munne Marja, Savistontie 988, 45940 Oravala
I palk., VSP-Nuori

© Kaisa Kukkanen 2008


2 CLEOS CARA CAOIMHE tamma C *23.05.2006, FI
P06-1022, rnvkk, ei merkkejä
Symphatil Hazy Becks 12 C P96-1342 – V.V. Kleopatra 151 C 5667 –
Brantshammar Julius 4 C 2671
Kasv: Ovaskainen Laura, Suosalontie 33, 63500 Lehtimäki
Om: Jaakonsaari Susanna, Punkantie 322, 11910 Riihimäki
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA VII 4-9-v. tammat ilman varsaa

1 LOKSON AQUELINA tamma C *20.06.2004, FI
P04-1219, rnvkk, ti kmpt otj krjr rv kjko vtj kjko
Innellan Kestrel 15 IC P96-1433 – Alastriona Of Akvamarin 124 C P90-1132 –
Kåsta Scaramouche 2 C 2318
Kasv: Muhonen Kirsi, Himalansaarentie 41, 52420 Pellosniemi
Om: Takala Sari, Joensuuntie277, 49290 Vastila
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


2 BARDSEY SERENA tamma C *10.06.2001, GB
P01-1478, km, haalistunut lsi ptplm turvalla mtj vsk kjkot
Ennerdale Steele Prince Ecpss00071 – Bardsey Patience Ecpsm00729 –
Whitwell Cockade Npss06157
Kasv: Mrs. J. Strick , GB
Om: Lahtinen Sari, Runeberginkatu 46 B 21, 00260 Helsinki
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


3 CARAGH ENYA tamma C *24.05.2002, FI
P02-1108, hlkm, mtj vsk mtpl kjko
Ard Ri Cunga Irl 11 Ic P90-1557 – Caragh Ethlinn Athracht 158 C P93-1057 –
Kåsta Scaramouche 2 C 2318
Kasv: Pyöriä Tuula, Haukitie 3 A 8, 45160 Kouvola
Om: Munne Mari, Savistontie 988, 45940 Oravala
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


4 LILIAN tamma C *26.05.1999, DE
P99-1487, tprn, ti vtj skkvsk vko otj skvsk ermtpl kjko pm. v reisi kleinpf
Lorenzo De 840381893 – Liesa De 845002885 –
Juwel De 63002078
Kasv: Doefler Adolf, Saksa
Om: Vakkuri Ada-Maria, Kierrekuja 9 A, 20660 Littoinen
II palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA VIII 10-17-v. tammat ilman varsaa

1 LADY OF KYLEMORE tamma C *00.00.1998, IRE
P98-1468, km, ei merkkejä
Kylemore Rocky CSB 1001 – Waterfield Girl CSB 9511 –
Seafield Silver Rogue CSB 823
Kasv: O´Toole Brendan, IRE
Om: Sulo Salla & Malinen Mervi, Huuhkajantie 7 F, 26100 Rauma
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008


2 LEIRG SEORDAN tamma C *26.05.1996, FI
P96-1275, rnkm, tipt otj ktv
Frederiksminde Hazy Marvel 8 C P89-1420 – Wänga Sisela 19 C 2414 –
Värnbergs Orion RC 27
Kasv: Helander Carina, Suonrannantie 86, 01860 Perttula
Om: Laine Saija, Suonrannantie 124, 01860 Perttula
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA X 10-17-vuotiaat tammat varsan kanssa

1 ROCKFIELD SCARAMÈ 152 C tamma C *23.05.1995, FI
P95-1071, rnh, iti klsi
Kåsta Scaramouche 2 C P-2318 – Ametist 76 C 2550 –
Kimble RC 22
Kasv: Nurmi Merja, Joukahaisentie 5 B 15, 06150 Porvoo
Om: Nurmi Maj-Gret, Tapiolantie 35, 07890 Mickelspiltom
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA XI 18-vuotiaat tammat varsan kanssa tai ilman

1 ARAMARA ELIZA 160 C tamma C *28.04.1990, FI
P90-1245, rnkm, tipt mtj vsk kjko
Ardnasillagh O'flaherty 5 C 5117 – Pilgaards Camilla 88 C 6313 –
Padraig Of Rosenaharley Ch 2
Kasv: Outin Talli, Lopeistontie 75, 42100 Jämsä
Om: Koli Hanna, Lepistöntie 232, 25360 Pertteli
I palk., RP-Veteraani, RP-Tamma, VV1

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA XIII v. 2008 syntyneet tammavarsat

1 ”ROCKFIELD ARCTIC GLOW” tamma C *15.05.2008, FI
Atlantic Ace S 98 – Rockfield Scaramé 152 C P95-1071 –
Kåsta Scaramouche 2 C 2318
Kasv: Nurmi Merja, Joukahaisentie 5 B 15, 06150 Porvoo
Om: Nurmi Merja, Joukahaisentie 5 B 15, 06150 Porvoo
I palk., RP-Varsa

© Kaisa Kukkanen 2008


2 ”OHANA CHANTAL” tamma C *10.06.2008, FI
Rockfield Scarface 14 C P00-1216- Aramara Eliza 160 C P90-1245 –
Ardnasillagh O´Flaherty 5 C 5117
Kasv: Koli Hanna, Lepistöntie 232, 25360 Pertteli
Om: Koli Hanna, Lepistöntie 232, 25360 Pertteli
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





LUOKKA XIV 4-17-v. jalostusoriit

1 SYMPHATIL HAZY BECKS 12 C ori C *05.06.1996, FI
P96-1342, prn, ti
Frederiksminde Hazy Marvel 8 C P89-1420 – Pilgaards Canoc 91 C 5856 –
Cnoc Dabuide Ch 23
Kasv. Rahikainen Susanna, Männistöntie 3 H 24, 02880 Veikkola
Om. Rahikainen Susanna, Männistöntie 3 H 24, 02880 Veikkola
I palk., RP-Ori, VV3

© Kaisa Kukkanen 2008


2 ETERNAL FLAKE 19 C ori C *27.06.2003, FI
P03-1203, km, vtpliä hännän juuressa otj erv trv
Symphatil Hazy Becks 12 C P96-1342 – Apris Caroliina 150 C P95-1260 –
Ardnasillagh O´Flaherty 5 C
Kasv. Areva Miriikka, Tunturintie 14, 95970 Äkäslompolo
Om. Areva Miriikka, Tunturintie 14, 95970 Äkäslompolo
I palk.

© Kaisa Kukkanen 2008





PARAS FIN-NUORI: PINERIVER'S MISS MONCHERIE
NÄYTTELYN PARAS VARSA: AIKA LUUKAS
NÄYTTELYN PARAS VETERAANI: WAITWITH DELIGHT 58 WM

BIS 1: A.S. NAMORADO 80 SH
BIS 2: LUNNALYCKANS MERCEDES 541 NF
BIS 3: A.S. LA LUNA

BEST TURN OUT: Minna Räf ja FRIARS FIRST LOVE